Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

TIM, Wideo

21.11.2019

 

Data: 21 listopada 2019 roku

Miejsce: Warszawa

Temat: Omówienie sytuacji biznesowej i finansowej TIM SA i Grupy TIM po Q3 oraz perspektyw na kolejne okresy

 

TIM z optymizmem patrzy na kolejne kwartały

TIM ma za sobą rekordowe trzy kwartały zarówno na poziomie jednostkowym, jak również skonsolidowanym. Blisko 40 mln PLN wyniku EBITDA (+67% rdr) przy ponad 647 mln PLN przychodów (+7% rdr) przekładają się na bardzo silną pozycję gotówkową. Pozwala ona spółce dzielić się sukcesem z akcjonariuszami. Po wypłacie 1 zł dywidendy na akcję (22,2 mln PLN) z zysku 2018 roku, w grudniu br. akcjonariusze otrzymają zaliczkę na poczet dywidendy z zysku 2019 roku w wysokości 80 gr na akcję (17,8 mln PLN).

- Niewykluczone, że akcjonariusze podczas Walnego Zgromadzenia zdecydują o podwyższeniu finalnej kwoty dywidendy. Już jednak teraz zaliczka oznacza 8-8,5 proc. stopy dywidendy, stawiając TIM w gronie spółek z najwyższymi stopami dywidendy. Mamy bardzo dobrą płynność finansową, wypracowaliśmy rosnącą rentowność – podkreślił Piotr Tokarczuk, Członek Zarządu ds. Finansowych w TIM SA.

Jednocześnie zaznaczył, że generowanie pozytywnych dynamik w otoczeniu zwalniającej dynamiki wzrostu PKB i słabych odczytów danych z budownictwa pozostaje wyzwaniem.

- Potrafimy utrzymywać bardzo dobrą dynamikę wzrostów we wszystkich spółkach grupy. Szczególnie chciałbym wskazać na spółkę logistyczną 3LP, która w III kw. zwiększyła przychody o 24 proc. To efekt przede wszystkim obsługi logistycznej IKEA oraz poszerzeniu kooperacji z wiodącym dystrybutorem opon i akcesoriów motoryzacyjnych. 3LP w pierwszym półroczu miała trudny okres, gdyż ponosiła koszty przygotowań do nowych kontraktów, otrzymała też w ramach cashpoolingu grupy wsparcie gotówkowe. Jak widać po naszym sprawozdaniu, strumień gotówkowy odwrócił kierunek, a wyniki 3LP istotnie się poprawiły – powiedział Piotr Tokarczuk.

TIM zakłada utrzymanie wzrostu przychodów także w kolejnych okresach przy zachowaniu lub nawet dalszym wzroście marżowości (w III kw. marża brutto na sprzedaży wzrosła o blisko 2 pkt. proc. do 18,77 proc.). Tak pozytywne trendy finansowe są możliwe dzięki skutecznemu zarządzaniu ceną.

- Naszym celem jest zamknięcie całego roku bardzo dobrymi wynikami. Rozszerzamy asortyment, także wychodząc poza elektrotechnikę –  elektrotechnika to nasza baza, ale efektywnie wykorzystujemy nasze zasoby również w np. obszarze artykułów sanitarnych czy fotowoltaiki, mocno rozwijamy model B2B2C oraz dropshipping. Jesteśmy nowoczesną firmą e-commerce – wskazał Piotr Tokarczuk.

- Na poziomie spółki logistycznej 3LP i jednostkowo w TIM-ie inwestycje zostały zakończone, mamy nowoczesne centrum logistyczne i nową siedzibę centrali. Obecnie nie planujemy większych nakładów inwestycyjnych. Jesteśmy spółką kompletną, która rośnie, zarabia i wypłaca dywidendę – powiedział CFO TIM-u.

Więcej szczegółów, dotyczących trzech kwartałów br. w Grupie TIM, można znaleźć w prezentacji z konferencji i w informacji prasowej – są one dostępne poniżej. Warto również zapoznać się z wywiadem z Prezesem Krzysztofem Foltą (link również poniżej) oraz z nagraniami wideo CFO Piotra Tokarczuka oraz CSO Piotra Nosala.

 

Linki:

Prezentacja z konferencji - link

Informacja prasowa - link

Wywiad z Prezesem TIM SA - link

Raport okresowy Grupy TIM za 3Q 2019 - link

 


 

 

Wróć

Nasi klienci