Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Monevia

24.07.2019

Faktury już za ponad 200 mln zł zostały sfinansowane w Monevii

Próg 200 mln zł wykupionych faktur od mikro- i małych przedsiębiorców, w tym freelancerów, przekroczyła w czerwcu Monevia, polski fintech specjalizujący się w mikrofaktoringu. Tak wynika z opublikowanych właśnie danych Spółki, wskazujących na wartość 205,2 mln zł faktur sfinansowanych od początku działalności, czyli od roku 2016. Liczba obsłużonych faktur przekroczyła z kolei 64,4 tys. W samym 2018 roku Monevia obsłużyła 23,1 tys. faktur wartych 80 mln zł (wzrost rok do roku przekroczył 30%).

- W pierwszej połowie 2019 roku dalej dynamicznie rośniemy, utrzymując dynamikę ponad 30% wzrostu w ujęciu rok do roku. Obsłużyliśmy w okresie styczeń – czerwiec 2019 roku blisko 12 tys. faktur na kwotę 43 mln zł. To dowodzi wysokiej skalowalności naszego modelu biznesowego, opartego na automatyzacji procesów i wykorzystaniu możliwości zdalnego kontaktuwskazuje Maciej Drowanowski, prezes spółki Monevia.

Wśród trendów, jakie obserwuje Monevia, jest systematyczny wzrost średniej wartości brutto faktury sprzedawanej przez przedsiębiorców. O ile w roku 2016 było to 2,8 tys. zł, to w minionym półroczu było to już ponad 3,5 tys. zł (+24%). Próg 3 tys. zł średniej wartości faktury został przekroczony w roku 2017, a miniony rok zakończył się przekroczeniem 3,2 tys. zł. Jednocześnie rośnie mobilność przedsiębiorców, którzy coraz częściej chcą wykorzystać gotówkę ze sprzedaży wystawionych faktur w dowolnym miejscu na świecie, zarówno poprzez dokonanie płatności kartą, wypłatę gotówki w bankomacie, jak również poprzez zakupy online.

- Teraz możliwy jest już natychmiastowy, bezpieczny dostęp do gotówki w walucie dostosowanej do kraju transakcji, bez kosztów przewalutowania i bez ponoszenia ryzyka kursowego. To efekt unikalnego połączenia usług Platformy Monevia oraz usług naszego partnera – Igoria Trade, dostarczającego kartę wielowalutową IgoriaCard z logo Mastercard. To pozwala naszym klientom na dużą oszczędność czasu i pieniędzy wobec standardowych rozwiązańmówi prezes Drowanowski.

Monevia to jednak nie tylko innowacje w sferze produktowej. Innowacyjny i jednocześnie niezwykle skuteczny jest przede wszystkim system oceny ryzyka zapłaty pojedynczych faktur. Należy zauważyć również efektywność całościowego modelu biznesowego Monevii. Jest to bardzo ważny aspekt dla kontrahentów, wyróżniający spółkę Monevia na tle konkurencji.

- Prawdopodobnie jako jedyny fintech w Polsce z obszaru mikrofaktoringu generujemy zyski i dostarczamy naszym klientom bezpieczne finansowanie. Rok 2018 pokazał, że Monevia jest trwale rentowna, generując marżę operacyjną na poziomie ponad 30%. W rezultacie mamy stabilne źródła finansowania dalszego rozwoju i jesteśmy silnym partnerem biznesowym podkreśla Maciej Drowanowski, prezes spółki Monevia.

 

 

***

Monevia jest polską firmą o ugruntowanej pozycji w sektorze bieżącego finansowania mikro-, małych
i średnich przedsiębiorstw. Wykorzystuje środowisko on-line i zaawansowane nowe technologie, w tym własną innowacyjną Platformę Monevia, która stanowi w pełni funkcjonalny system, obsługujący należności. Rozwiązanie to umożliwia sprzedaż faktur przed terminem wymagalności, a prosty i intuicyjny panel pozwala klientom zarządzać wierzytelnościami 24h na dobę.

 

Spółka stawia na zaspokojenie w przyjazny, prosty i bezpieczny sposób realnych potrzeb swoich klientów.

 

Więcej informacji: www.monevia.pl

 

Wróć

Nasi klienci