Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Monevia

27.06.2019

Polskie fintechy Monevia i IgoriaCard rozpoczęły współpracę, efektem jest unikalne rozwiązanie finansowe

Przedsiębiorcy i freelancerzy, funkcjonujący nie tylko w ramach spółek, ale również poprzez prowadzoną działalność gospodarczą, mogą już korzystać z nowego innowacyjnego rozwiązania w postaci  mikrofaktoringu z wielowalutową kartą płatniczą. Oznacza to najszybszą możliwą dostępność środków oraz ich użycie w dowolnym miejscu na świecie. To efekt współpracy dwóch polskich fintechów – spółek Monevia (mikrofaktoring) oraz IgoriaCard (karta wielowalutowa). Dotychczas użytkownicy Platformy Monevia wskazywali rachunki bankowe dla tradycyjnych przelewów. Obecnie mogą również zlecić natychmiastowe zasilenie rachunku karty płatniczej gotówką ze sprzedanych faktur.

tl_files/klienci/nowy/Monevia/monevia_igoria_grafika.png- Stworzyliśmy unikalne możliwości dla naszych klientów, łącząc dwa innowacyjne produkty. Skokowo zwiększyliśmy wygodę, skróciliśmy czas dostępności środków, a jednocześnie nasi klienci oszczędzają na prowizjach za przewalutowanie i nie ponoszą ryzyka kursowego. Wszystko odbywa się automatycznie podkreśla Maciej Drowanowski, prezes spółki Monevia.

- Z satysfakcją obserwujemy jak cechy platformy IgoriaCard, unikalna technologia wielowalutowa i proponowana przez nas formuła usługi B2B2C ułatwiają prowadzenie biznesu Monevii i korzystającym z jej usług przedsiębiorcom dodaje Wojciech Kuliński, prezes spółki Igoria Trade, operatora platformy IgoriaCard.

Połączenie funkcjonalności Platformy Monevia i IgoriaCard oznacza, iż nawet mikro i mali przedsiębiorcy mogą szybko generować gotówkę z wystawionych faktur z odroczonym terminem płatności (nie czekając na uregulowanie zapłaty przez kontrahenta) i jednocześnie przeznaczyć ją na dowolny cel w dowolnym miejscu na świecie, unikając przy tym kosztów przewalutowania. Klienci Platformy Monevia mają natychmiastowy dostęp do gotówki poprzez wielowalutową kartę Mastercard. Płatności online, w sklepach oraz dostęp do gotówki w bankomacie to zupełnie nowy wymiar płynności środków z faktoringu. Karta IgoriaCard dla Firm automatycznie rozpoznaje walutę płatności, oferując jednocześnie atrakcyjny i bezprowizyjny kurs wymiany walut, a logo organizacji Mastercard jest gwarancją rozpoznawalności na całym świecie i dostępu do 150 walut.

Platforma Monevia wspiera przedsiębiorców w zarządzaniu płynnością finansową. Intuicyjny panel klienta, dostępny 24/7, umożliwia w szybki i łatwy sposób sprzedawanie swoich należności przed terminem płatności. Dzięki temu klienci otrzymują gotówkę nawet w dniu wystawienia faktury. Proces sprzedaży jest transparentny, bez ukrytych kosztów, a cena za konkretną fakturę określana jest jednoznacznie i ostatecznie. Minimalna wartość pojedynczej faktury to jedynie 700 zł lub 200 euro (finansowane są faktury w obu walutach). Obecnie środki z wystawionych faktur mogą znaleźć się w dyspozycji klientów z pominięciem sesji bankowych, a transfery gotówki na kartę IgoriaCard realizowane są w czasie rzeczywistym, całodobowo, we wszystkie dni tygodnia.

 

***

Monevia jest polską firmą o ugruntowanej pozycji w sektorze bieżącego finansowania mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Wykorzystuje środowisko on-line i zaawansowane nowe technologie, w tym własną innowacyjną Platformę Monevia, która stanowi w pełni funkcjonalny system, obsługujący należności. Rozwiązanie to umożliwia sprzedaż faktur przed terminem wymagalności, a prosty i intuicyjny panel pozwala klientom zarządzać wierzytelnościami 24h na dobę.

Spółka stawia na zaspokojenie w przyjazny, prosty i bezpieczny sposób realnych potrzeb swoich klientów.

Więcej informacji: www.monevia.pl

***

Igoria Trade ma status Instytucji Płatniczej regulowanej i nadzorowanej przez KNF. Spółka jest od 2011 roku operatorem platformy wymiany walut Trejdoo.com, a w oparciu o licencję Mastercard Principal Member w 2018 roku uruchomiła usługę wydawnictwa kart płatniczych pod marką IgoriaCard. Spółka notowana jest na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NewConnect)..

Więcej informacji: www.igoriacard.com, www.igoriatrade.com

 

Wróć

Nasi klienci