Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Monevia

22.06.2018

100 mln zł finansowania, głównie dla małych firm transportowych, chce w tym roku dostarczyć Monevia

Monevia utrzymuje wysoką dynamikę rozwoju biznesu, mimo że należy już do grona największych podmiotów w branży mikrofaktoringu. W 2017 roku wsparła finansowo polskie mikro- i małe przedsiębiorstwa na blisko 60 mln zł, zwiększając skalę działalności o 70%. Polski rynek mikrofaktoringu może się zwielokrotnić w najbliższych latach, a Monevia ma ambicję rosnąć jeszcze szybciej.

- W całym 2018 roku możemy przekroczyć już próg 100 mln zł wartości zakupionych faktur. Spodziewamy się, że aż 70% z nich będzie pochodziła od małych firm transportowych. Nasi klienci z branży TSL zlokalizowani są przy tym głównie w województwach mazowieckim, śląskim i wielkopolskim – mówi Maciej Drowanowski, Prezes Zarządu Monevia Sp. z o.o.

Sprzedaż faktur przez małe firmy transportowe wydaje się naturalnym ruchem. Przy średniej wartości faktury około 3 tys. zł i średnim terminie płatności między 45 a 60 dni podmiotom tym brakuje gotówki na bieżącą działalność – zakup paliwa, płatności dla pracowników czy ZUS. Jednocześnie kontrahenci nie są skorzy do skracania terminów płatności faktur.

Platforma Monevia, dostępna 24/7, wspiera przedsiębiorców w zarządzaniu płynnością finansową Klienci szybko i łatwo mogą sprzedawać swoje faktury (już od 700 PLN lub 200 EUR), a gotówkę otrzymują nawet w dniu ich wystawienia.

- Z naszych obserwacji wynika, że to właśnie możliwość otrzymania gotówki od ręki, nawet tego samego dnia co zgłoszenie do Monevii, jest dla małych przedsiębiorców z branży transportowej najważniejsze. Spełniamy tę potrzebę w przyjazny, łatwy i szybki sposób – podkreśla Maciej Drowanowski, Prezes Zarządu Monevia Sp. z o.o.

Dla Monevii liczy się przede wszystkim ocena wiarygodności finansowej płatnika faktury, dzięki czemu jej oferta idealnie zaspokaja potrzeby firm nawet o słabszej kondycji finansowej.

 

 ***

Monevia jest polską firmą o ugruntowanej pozycji w sektorze bieżącego finansowania mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Wykorzystuje środowisko on-line i zaawansowane nowe technologie, w tym własną innowacyjną Platformę Monevia, która stanowi w pełni funkcjonalny system (tzw. FinTech), obsługujący należności. Rozwiązanie to umożliwia sprzedaż faktur przed terminem wymagalności, a prosty i intuicyjny panel pozwala klientom zarządzać wierzytelnościami 24h na dobę.

Od 2015 roku Monevia sfinansowała ponad 40 tys. faktur o wartości przekraczającej 120 mln zł. Spółka stawia na zaspokajanie w przyjazny, prosty i bezpieczny sposób realnych potrzeb swoich klientów. W samym 2018 roku spółka planuje sfinansować już około 30 tys. faktur na kwotę bliską 100 mln zł, dynamicznie zwiększając skalę działalności także w kolejnych latach.

Więcej informacji: monevia.pl

 

Wróć

Nasi klienci