Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Monevia

19.04.2018

Już 22 serie obligacji wykupiła fintechowa Monevia, inwestorzy mogą liczyć na kolejne emisje  

Monevia należy do wąskiej grupy najlepszych jakościowo fintechów w skali międzynarodowej, których model biznesowy już się sprawdził. Spółka jest rentowna, jej skala działalności wzrosła w 2017 roku o 70%. Po kolejnym skoku o kilkadziesiąt procent Monevia może dostarczyć w 2018 roku mikro, małym i średnim polskim firmom nawet 100 mln zł finansowania ich bieżącej działalności i rozwoju.

- Cenimy stabilność i zdrowe finanse, skutecznie zarządzamy spłatami zakupionych faktur, jesteśmy transparentni i gramy fair wobec wszystkich interesariuszy. Dlatego też w naturalny sposób terminowo spłacamy zapadające obligacje. Od 2016 roku spłaciliśmy już 22 serie, co – podobnie jak osiąganie zysku – wydaje się ewenementem w naszym obszarze fintechowym – mówi Maciej Drowanowski, Prezes Zarządu Monevia Sp. z o.o.

Monevia emituje krótkoterminowe (półroczne) obligacje detaliczne w zależności od bieżących potrzeb rozwojowych. Oferuje oprocentowanie na poziomie około 8% w skali rocznej, które znacznie przekracza zyskowność lokat bankowych. Jednocześnie spółka i jej właściciel – fundusz 21 Concordia – cenione są za wiarygodność.

- To sytuacja win-win, gdzie Monevia ma elastyczność działania, a inwestorzy otrzymują atrakcyjną możliwość pomnażania kapitału. Zaufanie naszych inwestorów wynika ze stabilności i efektywności naszej działalności, jak również dotychczasowych terminowych spłat obligacji w gotówce, a nie rolowania obligacji. Tylko w pierwszym kwartale wykupiliśmy pięć serii obligacji o wartości ponad 5 mln zł wraz z odsetkami. W całej swojej historii wyemitowaliśmy obligacje o łącznej wartości ponad 70 mln zł i będziemy nadal korzystać z tego instrumentu – wskazuje Prezes Maciej Drowanowski.

Platforma Monevia wspiera przedsiębiorców w zarządzaniu płynnością finansową. Intuicyjny panel klienta, dostępny 24/7 umożliwia w szybki i łatwy sposób sprzedawać swoje należności przed terminem płatności. Dzięki temu klienci otrzymują gotówkę nawet w dniu wystawienia faktury. Proces sprzedaży jest transparentny, bez ukrytych kosztów, a cena za konkretną fakturę określana jest jednoznacznie i ostatecznie. Minimalna wartość pojedynczej faktury to jedynie 700 zł lub 200 euro (finansowane są faktury także w tej walucie). Wykup faktur odbywa się nie tylko online, ale również za pośrednictwem około 30 współpracujących z Monevią dystrybutorów (m.in. pośrednicy finansowi i biura księgowe).

 

 

***

Monevia jest polską firmą o ugruntowanej pozycji w sektorze bieżącego finansowania mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Wykorzystuje środowisko on-line i zaawansowane nowe technologie, w tym własną innowacyjną Platformę Monevia, która stanowi w pełni funkcjonalny system (tzw. FinTech), obsługujący należności. Rozwiązanie to umożliwia sprzedaż faktur przed terminem wymagalności, a prosty i intuicyjny panel pozwala klientom zarządzać wierzytelnościami 24h na dobę.

Od 2015 roku Monevia sfinansowała ponad 40 tys. faktur o wartości przekraczającej 120 mln zł. Spółka stawia na zaspokajanie w przyjazny, prosty i bezpieczny sposób realnych potrzeb swoich klientów., W samym 2018 roku spółka planuje sfinansować już około 30 tys. faktur na kwotę bliską 100 mln zł, dynamicznie zwiększając skalę działalności także w kolejnych latach.

Więcej informacji: monevia.pl

 

Wróć

Nasi klienci