Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Monevia

17.04.2018

Do progu 100 mln zł wartości kupionych faktur
zmierza w 2018 roku fintechowa Monevia

Fintech Monevia utrzymuje wysoką dynamikę rozwoju biznesu, mimo że należy już do grona największych podmiotów w branży mikrofaktoringu. W 2017 roku spółka zapewniła płynność polskim średnim, małym oraz mikro przedsiębiorcom, odkupując wystawione przez nich około 20 tys. faktur o łącznej wartości blisko 60 mln zł.

- W zeszłym roku zwiększyliśmy skalę działania o 70%. W pierwszych miesiącach obecnego roku utrzymujemy dynamikę wzrostu na poziomie kilkudziesięciu procent, a w całym roku zamierzamy zbliżyć się do progu 100 mln zł kupionych faktur. Być może nawet go przekroczymy – mówi Maciej Drowanowski, Prezes Zarządu Monevia Sp. z o.o.

Warto jednocześnie zauważyć konserwatywną filozofię biznesową Monevii, połączoną z innowacjami i zaawansowanymi narzędziami IT.

- Od samego początku istnienia, a zatem już od dobrych kilku lat, budujemy jakościowy biznes, gdzie skala kupionych faktur nie jest priorytetem. W przeciwieństwie do wielu naśladowców dbamy o zyski i stabilność finansową. Osiągnęliśmy w minionym roku trwałą rentowność, notując aż 99% uregulowanych terminowo faktur. To, biorąc pod uwagę dostępne komunikaty konkurentów, zdecydowane wyróżniki Monevii. Jesteśmy tym bardziej dumni z wypracowanego know-how oraz efektywności zautomatyzowanego systemu zakupu faktur. Nasz autorski system oceny ryzyka transakcji oraz  innowacyjne narzędzia IT doskonale się tu sprawdzają  – podkreśla  Prezes Drowanowski.

Platforma Monevia wspiera przedsiębiorców w zarządzaniu płynnością finansową. Intuicyjny panel klienta, dostępny 24/7 umożliwia w szybki i łatwy sposób sprzedawać swoje należności przed terminem płatności. Dzięki temu klienci otrzymują gotówkę nawet w dniu wystawienia faktury. Proces sprzedaży jest transparentny, bez ukrytych kosztów, a cena za konkretną fakturę określana jest jednoznacznie i ostatecznie. Minimalna wartość pojedynczej faktury to jedynie 700 zł lub 200 euro (finansowane są faktury także w tej walucie). Wykup faktur odbywa się nie tylko online, ale również za pośrednictwem około 30 współpracujących z Monevią dystrybutorów (m.in. pośrednicy finansowi i biura księgowe).

- Polski rynek mikrofaktoringu może się zwielokrotnić w najbliższych latach, a Monevia ma ambicję rosnąć jeszcze szybciej – wskazuje Prezes Drowanowski.

- Ponieważ w naszym produkcie liczy się ocena wiarygodności finansowej odbiorcy faktury, a nie tylko wystawcy, idealnie nadaje się on do finansowania nawet mikrofirm o słabszej kondycji finansowej. Dostarczamy produkt szyty na miarę, idealnie dopasowany do potrzeb „małych”, którzy potrzebują wsparcia finansowego nie tylko do utrzymania płynności, ale i w celu rozwoju swoich biznesów. Gdy płatnik faktury każe czekać do terminu płatności, my dajemy gotówkę od ręki. Monevia zabezpiecza w najbardziej przyjazny i profesjonalny sposób potrzeby klientów, gdy potrzebują płynności i wsparcia finansowego – dodaje Maciej Drowanowski, Prezes Zarządu Monevia Sp. z o.o.

 

 

***

Monevia jest polską firmą o ugruntowanej pozycji w sektorze bieżącego finansowania mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Wykorzystuje środowisko on-line i zaawansowane nowe technologie, w tym własną innowacyjną Platformę Monevia, która stanowi w pełni funkcjonalny system (tzw. FinTech), obsługujący należności. Rozwiązanie to umożliwia sprzedaż faktur przed terminem wymagalności, a prosty i intuicyjny panel pozwala klientom zarządzać wierzytelnościami 24h na dobę.

Od 2015 roku Monevia sfinansowała ponad 40 tys. faktur o wartości przekraczającej 120 mln zł. Spółka stawia na zaspokojenie w przyjazny, prosty i bezpieczny sposób realnych potrzeb swoich klientów. W 2018 roku spółka planuje sfinansować już około 30 tys. faktur na kwotę bliską 100 mln zł, dynamicznie zwiększając skalę działalności także w kolejnych latach.

Więcej informacji: monevia.pl

 

Wróć

Nasi klienci