Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Hollywood

23.09.2019

 

Grupa Hollywood sfinalizowała wykup przymusowy akcji

Przeprowadzony i rozliczony został już przymusowy wykup akcji od właścicieli walorów spółki Hollywood, pozostających poza porozumieniem 14 akcjonariuszy, posiadających łącznie 92,6% akcji i 94,2% głosów na WZ. Przedmiotem wykupu było blisko 4,5 mln akcji, za które ich posiadacze otrzymali po 1 zł za walor. Akcje nabyła spółka z grupy inwestycyjnej 21 Concordia, największy pojedynczy akcjonariuszy Hollywood, a także sama spółka Hollywood.

- Konsekwentnie realizujemy cele porozumienia akcjonariuszy. Następnym krokiem jest rozpoczęcie procedury formalnego opuszczenia GPW. Naszą wizję rozwoju spółki i wyznaczone cele strategiczne zrealizujemy efektywniej jako spółka niepubliczna – mówi Adam Konieczkowski, Prezes Zarządu Hollywood S.A., jej założyciel i jeden z wiodących akcjonariuszy.

Grupa Hollywood jest jedynym podmiotem z branży pralni przemysłowych i wynajmu tekstyliów w Polsce, który jest spółką publiczną i w związku z tym jest zobligowany do publikacji szczegółowych informacji o swojej działalności, w tym parametrów istotnych kontraktów.

- To niestety mocno osłabiało naszą pozycję konkurencyjną. Jednocześnie nie widzimy korzyści z bycia spółką publiczną, które mogłyby zniwelować tę kwestię oraz około 300 tys. zł rocznych kosztów, ponoszonych przez nas w związku ze statusem spółki notowanej na GPW. Delisting jest więc w interesie spółki – wskazuje Prezes Konieczkowski.

Akcjonariusze nie mogli również liczyć na satysfakcjonującą, rosnącą długoterminowo wycenę akcji na GPW pomimo dużej dynamiki wzrostu biznesu spółki. O ile przychody Grupy Hollywood za rok 2013 (debiut na NewConnect nastąpił w marcu 2014 roku) miały wartość 16,5 mln zł, o tyle w roku 2018 było to już 110,3 mln zł (+570%). Tymczasem kurs akcji od 2015 roku znajdował się w trendzie spadkowym, zniżając się z ponad 5 zł do około 0,75 zł za akcję w lipcu br. (w grudniu 2017 roku nastąpił debiut na GPW, bez przeprowadzania emisji akcji).

- Oczywiście, ponoszenie strat przede wszystkim z racji czynników zewnętrznych, jak kwestie płac czy ceny energii, nie służyło naszej wycenie. Mamy jednak w tym względzie duży niedosyt, który jest dla nas motywacją do optymalizacji biznesu i budowania wartości już jako spółka niepubliczna – wskazuje Prezes Konieczkowski.

Formalne zakończenie okresu bycia spółką publiczną i giełdową przez Hollywood powinno nastąpić w najbliższych kilku tygodniach.

 

***

Grupa Hollywood z siedzibą w Sierpcu to największa sieć pralni przemysłowych w Polsce, która rozpoczęła także ekspansję zagraniczną (Niemcy). Ofertę pralniczą uzupełnia segment wynajmu i serwisu tekstyliów (m.in. odzieży roboczej, bielizny pościelowej). Wśród klientów Grupy Hollywood znajduje się m.in. ponad 250 szpitali, kilkadziesiąt hoteli, liczne zakłady przemysłowe. Grupa Hollywood jest liderem rynku zarówno pod względem skali działalności, jak również zaawansowania technologicznego oraz jakości świadczonych usług.

Wszystkie usługi wykonywane są w oparciu o najnowocześniejsze technologie z wykorzystaniem środków chemicznych i urządzeń przyjaznych środowisku. Większość czynności, składających się na procesy technologiczne prania, wykonywanych jest automatycznie. Zainstalowane urządzenia oraz czuwający nad nimi zintegrowany system komputerowy dają gwarancję powtarzalności produkcyjnej na wysokim poziomie jakościowym.

Historia działalności Grupy sięga połowy lat 90. XX w. W marcu 2014 roku akcje Hollywood SA zadebiutowały na rynku NewConnect warszawskiej Giełdy, a od grudnia 2017 roku są notowane na głównym parkiecie GPW w Warszawie. Więcej informacji: www.hollywoodsa.pl 

 

Wróć

Nasi klienci