Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Hollywood

25.03.2019

 

Grupa Hollywood na kursie ekspansji biznesowej

Hollywood - największa sieć pralni przemysłowych w Polsce – zamierza wykorzystać rynkowe szanse i przyspieszyć ekspansję rynkową, zarówno w Polsce, jak i za granicą. W tym celu chce przeprowadzić emisję akcji, zapewniającą również optymalizację struktury finansowania.

- Jesteśmy obecni we wszystkich głównych segmentach rynku, tzn. obsługujemy placówki medyczne, rynek HoReCa oraz przemysł. Rośniemy w Polsce, znacząco zwiększamy przychody na rynku niemieckim. Dynamicznie zwiększamy sprzedaż zaawansowanej usługi wynajmu tekstyliów wraz z ich serwisem, co z jednej strony zapewnia wyższe marże, ale również wymaga dodatkowych źródeł finansowania oraz zaangażowania wyższego kapitału obrotowego – Adam Andrzej Konieczkowski, Prezes Zarządu Hollywood S.A.

- Obecna sytuacja na rynku pracy oraz skokowy wzrost kosztów energii i gazu nie sprzyjają w krótkiej perspektywie całej branży. Wierzymy, że w dłuższej perspektywie poziom cen za nasze usługi zrekompensuje obserwowany obecnie wzrost kosztów, wynikających z czynników zewnętrznych, niemniej już dzisiaj musimy poprawiać sprawność i efektywność działania Grupy. Służy temu zainicjowany proces konsolidacji oraz działania operacyjne zwiększające wydajność. Grupa Hollywood – jako jeden z wiodących podmiotów w branży, wyróżniający się profesjonalnymi systemami zarządzania, automatyzacją procesów oraz ciągłą optymalizacją operacyjną, jest dobrze przygotowana do wyzwań tego typu i mimo niesprzyjających warunków zewnętrznych widzi możliwości przyspieszenia długoterminowej ścieżki rozwoju – dodaje Adam Andrzej Konieczkowski, Prezes Zarządu Hollywood S.A.

Akcjonariusze zdecydują podczas zwołanego na 19 kwietnia NWZ o emisji 15 mln akcji po cenie emisyjnej 1 PLN w trybie emisji prywatnej.

- Taka forma dokapitalizowania zapewnia szybkość i efektywność ekonomiczną. Co ważne, zaproponowana cena emisyjna jest wyższa niż średni kurs na GPW z ostatnich 6 miesięcy, co sprawia, że emisja ta jest korzystna dla obecnych akcjonariuszy spółki. 15 mln PLN to dla nas istotna kwota, stwarzająca nowe możliwości, w tym w obszarze zrównoważenia planowanych nakładów inwestycyjnych w oparciu o źródła zewnętrzne i wewnętrzne – komentuje Krzysztof Cetnar, Członek Zarządu ds. Ekonomiczno-Finansowych w Hollywood S.A.

O ile skonsolidowany, zaudytowany raport roczny Spółka opublikuje 30 kwietnia, o tyle już teraz ma czym się pochwalić, jeśli chodzi o trendy wynikowe. O ponad 31% w ujęciu rok do roku, do 12,9 mln PLN, wzrósł w trzech kwartałach 2018 roku wynik EBITDA, a skonsolidowany zysk operacyjny (2,1 mln PLN) był o 306% wyższy rdr. Grupa Hollywood wygenerowała także blisko dwukrotnie wyższe przepływy gotówkowe z działalności operacyjnej, których wartość przekroczyła 9,2 mln PLN. W odróżnieniu od sytuacji z 2017 roku w samym trzecim kwartale 2018 roku wynik operacyjny był już dodatni. Co więcej, o 4 pkt. proc., do 14,5%, wzrosła marża EBITDA.  

 

***

Grupa Hollywood z siedzibą w Sierpcu to największa sieć pralni przemysłowych w Polsce, która rozpoczęła także ekspansję zagraniczną (Niemcy). Ofertę pralniczą uzupełnia dynamicznie rozwijający się segment wynajmu i serwisu tekstyliów (m.in. odzieży roboczej, bielizny pościelowej). Wśród klientów Grupy Hollywood znajduje się m.in. ponad 250 szpitali, kilkadziesiąt hoteli, liczne zakłady przemysłowe. Grupa Hollywood jest liderem rynku zarówno pod względem skali działalności, jak również zaawansowania technologicznego oraz jakości świadczonych usług.

Wszystkie usługi wykonywane są w oparciu o najnowocześniejsze technologie z wykorzystaniem środków chemicznych i urządzeń przyjaznych środowisku. Większość czynności, składających się na procesy technologiczne prania, wykonywanych jest automatycznie. Zainstalowane urządzenia oraz czuwający nad nimi zintegrowany system komputerowy dają gwarancję powtarzalności produkcyjnej na wysokim poziomie jakościowym.

Historia działalności Grupy sięga połowy lat 90. XX w. W marcu 2014 roku akcje Hollywood SA zadebiutowały na rynku NewConnect warszawskiej Giełdy, a od grudnia 2017 roku są notowane na głównym parkiecie GPW w Warszawie. Więcej informacji: www.hollywoodsa.pl

 

Wróć

Nasi klienci