Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Gekoplast, Wideo

11.05.2016

 

Data: 11 maja 2016 r.

Miejsce: Warszawa

Temat: Debiut Gekoplast SA na Rynku Głównym GPW

 

Gekoplast z przytupem wkroczył na GPW

 

Wzrostem kursu o 12,9%, do 13,55 zł, rozpoczęła notowania na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie spółka Gekoplast z Krupskiego Młyna.

- Gekoplast zdobył 30% rynku płyt komórkowych z polipropylenu w Europie Środkowo-Wschodniej i jest tu liderem, a co więcej - na całym rynku europejskim znajduje się w ścisłej czołówce. Kibicujemy, aby ta pozycja dalej się umacniała, aby wyniki pięły się w górę – powiedział Paweł Dziekoński, wiceprezes Giełdy Papierów Wartościowych.

tl_files/klienci/nowy/Gekoplast/DSC_0415.JPG- Pragnę podziękować grupie Capital Partners, oni wymyślili Gekoplast, oni nas wspierają, oni nas dopingują do rozwoju i zwiększania wartości dla wszystkich akcjonariuszy. Dziękuję radzie nadzorczej, która nas wspiera w codziennych działaniach. Dziękuję wszystkim osobom i podmiotom, bez których nie bylibyśmy tu, gdzie teraz jesteśmy. Dziękuję również naszej dzielnej załodze, bo to dzięki niej Gekoplast prezentuje się tak, jak się obecnie prezentuje – podkreślił Piotr Górowski, prezes Gekoplastu.

Przedstawił również prezentację, pokazującą historię Gekoplastu, jego rozwój, produkty, sukcesy oraz prognozy na przyszłość (prezentacja jest dostępna w załączniku zamieszczonym pod tekstem).

- Siłą Gekoplastu jest determinacja w dążeniu do celu i ludzie, którzy te cele realizują. Inwestorzy, którzy nam zaufali lub zaufają w przyszłości, nie zawiodą się – zakończył prezentację spółki prezes Górowski.

Zadowolenia z sukcesu Gekoplastu, z efektów ogromu pracy menedżerów i pracowników niższego szczebla oraz z bardzo dobrych perspektyw spółki nie kryje główny akcjonariusz – TFI Capital Partners.

tl_files/klienci/nowy/Gekoplast/DSC_0463.JPG- Gekoplast jest dobrym przykładem na to, czym jest private equity. Mamy tu wszystkie elementy w jednym projekcie. Jest bowiem głęboka restrukturyzacja i trudna fuzja dwóch podmiotów, wywodzących się z zupełnie różnych kultur. Po udanej restrukturyzacji i dzięki generowanym przez spółkę wysokim nadwyżkom finansowym mamy program inwestycyjny, pozyskiwanie nowych klientów, tworzenie nowych produktów – powiedział Adam Chełchowski, prezes TFI Capital Partners.

- Nie wszyscy może wiedzą, że ta spółka miała pojawić się na giełdzie, na rynku NewConnect nie w 2015 roku, a w roku 2011. Mieliśmy już nawet gotowe memorandum, związane z tym procesem. Zamierzaliśmy sfinansować program inwestycyjny poprzez emisję akcji, ale zarząd wykonał na tyle dobrą robotę, że po restrukturyzacji spółka wygenerowała wystarczające przepływy finansowe. Dlatego też mamy 77%, a nie 50% akcji. Jeszcze raz zarządowi Gekoplastu pragnę podziękować za super robotę – dodał prezes Adam Chełchowski.

 

Do pobrania:

Prezentacja – debiut na GPW -> link

 

 

Wróć

Nasi klienci