Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Airway Medix

27.03.2019

Airway Medix na najważniejszych wydarzeniach branżowych

Zgodnie z zapowiedziami, spółka Airway Medix z Grupy Adiuvo Investments zaprezentowała na przełomie roku 2018/2019 swoje portfolio produktowe podczas trzech kluczowych eventów branżowych o światowym zasięgu. W listopadzie były to targi Medica w Düsseldorfie (Niemcy), w grudniu kongres American Association of Respiratory Care (AARC) w Las Vegas, a w drugiej połowie lutego br. kongres Society of Critical Care Medicine (SCCM) w San Diego.

- Możemy już podsumować uczestnictwo w najważniejszych wydarzeniach branżowych z końca 2018 roku i początku roku 2019. Przede wszystkim, zaprezentowaliśmy nasze produkty niemal wszystkim liczącym się globalnym firmom na rynku produktów dedykowanych oddziałom intensywnej terapii. Równolegle rozmawialiśmy z kilkunastoma lokalnymi dystrybutorami, którzy byli zainteresowani sprzedażą naszych produktów.  Od czasu eventu w Las Vegas zdołaliśmy także wdrożyć większość poprawek i udoskonaleń, sugerowanych przez naszych potencjalnych partnerów. Możemy wreszcie mówić o zakończeniu prac rozwojowych w Oral Care i Cuff Pressure Regulator oraz o rozpoczęciu pierwszej produkcji seryjnej – mówi Anna Aranowska-Bablok, Członek Zarządu Airway Medix. S.A.

- Z perspektywy potencjalnych transakcji i zbudowania oczekiwanej wyceny kluczowe dla nas są obecnie testy w szpitalach, zarówno w Europie, jak i w USA, przeprowadzane w uznanych ośrodkach, prowadzonych przez liderów opinii. Mówimy tu o testach użytkowych, oceniających zainteresowanie ze strony finalnych klientów. Ich opinie są kluczowe z perspektywy prowadzonych negocjacji, gdyż pozwalają wykazać realne potrzeby rynku i wzmacniają naszą pozycję jako sprzedającego – mówi Anna Aranowska-Bablok, Członek Zarządu Airway Medix. S.A.

Szczegółową aktualizację rozwoju portfolio produktowego Airway Medix przedstawi w raporcie rocznym, który będzie opublikowany 17 kwietnia br. Warto jednakże wspomnieć, że przewagi konkurencyjne i dotychczas otrzymane wyniki testów technologii Oral Care, Cuff Pressure Regulator i HyperForm Cuff Platform są szeroko docenione i, co ważne, zabezpieczone szeregiem patentów, zarówno złożonych, jak i przyznanych (także ostatnio).

- Nasze produkty odpowiadają na potrzeby pacjentów, lekarzy i pielęgniarek na całym świecie, a równocześnie mogą zwiększyć marże producentów i dystrybutorów. O ile informowaliśmy wcześniej branżę o Oral Care i Cuff Pressure Regulator, o tyle w Las Vegas pierwszy raz zaprezentowaliśmy światu naszą innowacyjną platformę technologiczną, związaną m.in. z maską laryngologiczną. Oddźwięk przerósł nasze oczekiwania. Jest to najszybciej rozwijany produkt w naszej historii, który wkrótce może okazać się również skończonym projektem – podkreśla Anna Aranowska-Bablok.

Obecnie w rozwijanym portfelu produktowym Airway Medix znajdują się:

  • B-Care Oral Care – nowy system czyszczenia jamy ustnej osób unieruchomionych;
  • Cuffix Cuff Pressure Regulator – innowacyjne urządzenie umożliwiające upowszechnienie automatycznej optymalizacji ciśnienia w mankiecie utrzymującym rurkę intubacyjną;
  • HyperForm Cuff Platform – platforma technologiczna związana z grupą patentów, dotyczących m.in.  maski laryngologicznej.

 

***

Airway Medix S.A. koncentruje swoją działalność na pracach badawczo-rozwojowych i komercjalizacji urządzeń przeznaczonych dla pacjentów nieprzytomnych, wentylowanych mechanicznie i unieruchomionych. Jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2014 roku. Więcej informacji www.airwaymedix.com.

Adiuvo Investments S.A. to notowana od 2015 r. na GPW w Warszawie spółka, koncentrująca swoje działania na rozwoju i monetyzacji innowacyjnych projektów digital health, nutraceutycznych oraz wyrobów medycznych na rynkach międzynarodowych. Więcej informacji: www.adiuvoinvestments.com

 

Wróć

Nasi klienci