Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Adiuvo Investments

10.11.2017

Anna Aranowska–Bablok w Polsacie

Gościem programu „Zoom na giełdę” w telewizji Polsat była Anna Aranowska – Bablok, Członek Zarządu Adiuvo Investments i prezes debiutującej w dniu dzisiejszym na rynku NewConnect spółki Cambridge Chocolate Technologies (CCT). CCT, spółka z Grupy Adiuvo Investments, zajmuje się komercjalizacją opatentowanych i potwierdzonych badaniami klinicznymi technologii z zakresu żywności funkcjonalnej, w szczególności służących do wzbogacania słodkich przekąsek. Spółka rozpoczyna właśnie ekspansje na nowe rynki: Stany Zjednoczone, Chiny, kraje Zatoki Perskiej. Obecnie zwalidowanych jest siedem formatów czekolady, m.in. czekolada mleczna o właściwościach czekolady czarnej, toffi, czekolada w kremie i inne.

Adiuvo Investments, spółka kontrolująca 68 proc. CCT, ma w swoim portfelu 15 technologii i ponad 30 powiązanych z nimi produktów. Poza „nową żywnością” są to technologie z obszaru tzw. medycyny cyfrowej, tj. urządzenia pozwalające monitorować pacjenta, głównie poprzez nieinwazyjne urządzenia nasobne.

Inna spółka z Grupy Adiuvo – Airway Medix, zajmująca się rozwojem produktów, które zapobiegają odrespiratorowemu zapaleniu płuc u pacjentów intubowanych i unieruchomionych, sprzedała w ostatnim czasie globalnemu koncernowi technologii medycznych, notowanemu na giełdzie w Nowym Jorku, innowacyjną technologię czyszczenia rurek intubacyjnych. Łączna wartość transakcji sprzedaży to 10,5 mln EUR (blisko 45 mln PLN). Jest to pierwsza z trzech technologii rozwijanych przez Airway Medix. Kolejna jest już w rozmowach strategicznych, trzecia zapewne znajdzie się na podobnym etapie w przyszłym roku. Uzyskana gotówka z pierwszej transakcji z nadwyżką pozwoli na komercjalizację następnych dwóch technologii.

Cała rozmowa: Polsat News 2, 2017-11-10, godz.: 17:05

 

Wróć

Nasi klienci